Roomalainen jalusta
Polure roomalainen jalusta yhdistää korkealuokkaisen arkkitehtonisen esteettisyyden ja poikkeuksellisen materiaalisen kestävyyden. Valmistettu erittäin tiheästä jäykästä polyuretaanista (150-220 kg/m³), tämä koristeprofiili erottuu hienoilla kohokuvioiduilla yksityiskohdillaan säilyttäen samalla kevyen rakenteen, joka ei kuormita seiniä tai kattoja. Sen umpisoluinen rakenne rajoittaa veden imeytymisen alle 1 prosenttiin, mikä auttaa suojaamaan kuviota lahoamiselta, turpoamiselta, homeelta ja hyönteisvaurioita vastaan niin sisätiloissa kuin vaativissa ulkojulkisivuissa. Profiili kestää lämpötiloja välillä -20 °C / +70 °C ilman kutistumista tai lämpömuodonmuutoksia, ja sillä on paloluokitus B2 (DIN 4102-1). Tuote toimitetaan tehtaalla sileällä valkoisella akryylipohjaisella teknisellä pohjamaalilla pohjustettuna ja on heti valmis asennettavaksi. Asenna luotettavasti levittämällä yhtenäinen polyuretaaniasennusliimapalko kosketuspinnoille ja kiinnittämällä mekaanisesti uppokantaruuveilla. Täytä liitoskohdat akryylimassalla, hio tasaiseksi hiomapaperilla (karkeus 180–220) ja viimeistele vesi- tai synteettispohjaisilla maaleilla.
Aiheeseen liittyvät tuotteet
Usein kysytyt kysymykset
Mistä materiaalista Polure Roomalainen jalusta valmistetaan?
Polure Roomalainen jalusta valmistetaan tiheästä jäykästä polyuretaanista (150-220 kg/m³), joka tarjoaa erinomaisen lujuuden, iskunkestävyyden ja keveyden.
Onko Polure Roomalainen jalusta kosteudenkestävä ja sopiva märkätiloihin?
Kyllä. Umpisolurakenteen ja alle 1 % vedenimeytymisen ansiosta se auttaa ehkäisemään lahoamista, turpoamista ja homehtumista kosteissa sisä- tai ulkotiloissa.
Mikä on suositeltu asennustapa tuotteelle Polure Roomalainen jalusta?
Levitä yhtenäinen polyuretaaniliimapalko kaikille kosketuspinnoille ja kiinnitä uppokantaruuveilla. Silikoniliiman käyttö on ehdottomasti kielletty.
Minkä paloluokituksen Polure Roomalainen jalusta saavuttaa?
Sillä on paloluokitus B2 (DIN 4102-1), ja se toimii luotettavasti lämpötiloissa -20 °C / +70 °C.
Mitä esivalmisteluja maalaus vaatii tuotteelle Polure Roomalainen jalusta?
Tuotteessa on valmiina valkoinen tekninen akryylipohjamaali. Hio pinta kevyesti hiomapaperilla 180–220 ennen vesi- tai liuotinohenteisen pintamaalin levittämistä.
Pyydä tarjous projektillesi
Jaa mitat ja kuvat kohteestasi, niin laskemme tarjouksen sisältäen tuotteet ja asennuksen.





